Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zamezit "přischnutí" dveří na zárubně

Dobré dopoledne všem,
řeším problém se dveřmi a zárubněmi - stává se pravidelně, že když jsou třeba dveře pár hodin zavřené, tak v místě dotyku dveří a zárubně se tyto jakoby slepí a při otvirání to velmi hlasitě zapraští (Ale žádná barva se nedolupuje. Barva na kovových zárubních je nová, proschlá, drží fest. Dveře jsou nové, foliované CPL.) Panty ve dveřích jsou šroubovací, bohužel panty na zárubních jsou navařené - není tedy možné s nimi třeba o milimetr poskočit, aby dveře nedoléhaly na zárubně přímo a následně vlepit těsnění).

Pokusil jsem se dveře i zárubně důkladně očistit technickým benzinem a izopropylalkoholem - na dotyk je vše čisté, suché, nelepivé, ale problém to nevyřešilo.

Identický problém jsem našel i jinde, tam radí použít indulonu nebo cokoliv mastného - tam se mi moc nelíbí fakt, že se na "kluzný povlak" bude chytat prach a bude to vypadat asi děsně. Nemáte někdo ještě nějakou myšlenku, co by se s tím dalo udělat? Děkuji...

Ta svíčka se mi líbí. Ještě bych ten fór vylepšil tím, že bych vosk rozpustil v benzínu a tím to natřel. Benzín vyprchá a zůstane jemná vrstvička vosku, skoro neviditelná. Jestli se ale dveře nebudou lepit, to nevím, možná se tím přilepí natrvalo :-) Já jenom řešil úhledné nanesení vosku :-)

Dobry vecer. Resil jsem obdobny problem pri zakoupeni novych dveri na stare zarubne ktere jsem take natrel. Pri zakoupeni dveri z sroubovacimi panty jsem mel neprijemnost v nedolehani dveri do zarubne. Cukani,skripani,praskani..... Vyreseno klestemi kteryma jsem panty na zarubni malinko nahl nasilim smerem ven od zarubne....svete div se tak nejak to pomohlo az na koupelnu protoze dvere se me vlhkosti malinko zboptnaly tak jsem musel strhnout laminatovou celni pasku na v oblasti kovani a take uz jdou zavrit.

S každýn pantem na zárubni se dá pohnout.Buď česky(šikulsky)nebo rusky ( násilím). U některých futer jen jednou , pak je třeba koupit nová....
Ne, dobře, pokud to necháte odborníkovi, poradí si.