Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prodej domu

Dobrý den přeji mám dotaz rodiče chtějí prodat rodiný barak, teda jeho polovinu, druhou vlastní někdo jiný, ti to chcou prodat taky protože maji exekuci na něj, Teď sem četl smlouvu co podepsali a až mě nadneslo co tam je ve smlouvě. Realitka si učtuje 150 000 za prodej i když se neuskuteční, je to legalní nebo ne?

exekutora zajímá jen získání peněz v co nejkratší době, kdokoliv se s ním může dohodnout, protože finále je veřejná dražba...... ta smlouva s realitkou by musela projít rozborem u právníka, dá se předpokládat, že bude neprůstřelná (hlavně ta, která je na exkluzivní zastoupení + chybí jí sankce a výpověď ve prospěch klienta), dokážu si představit, že zástupce realitky má víc variant smluv - tzv. pro hlupáky, kteří podepíšou cokoliv na základě sladkých řeší ty RK obere, a pak pro ty ostatní co si nenechají kálet na hlavu od RK a na ty musí být opatrná, aby rk dál fungovala

Dům s exekucí se dá prodávat, musíte být opatrní. Sám jsem makléř a 150 000 ve smlouvě když se prodej neuskuteční je prasárna. Vím že jsou i takové kanceláře které vydělávají na pokutách, smlouvu si nejdříve pořádně pročíst a když něčemu nerozumím vzít si smlouvu a poradit se. Nárok na provizi až po převodu nemovitosti, výše provize se odvíjí od ceny domu a 150 000 ano, ale jen za dobře odvedenou práci.