Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rekonstrukce garáže

Chystám se k rekonstrukci podlahy v garáži. Původní podlaha je 40 let stará a beton má trhliny a někde už zní dutě. Proniká jim i voda (mokré fleky). Chystám se starý beton odstranit a udělat nový.
Jakou skladbu doporučujete pro garáž s jedním osobním autem?

Zhutněný terén / kámen - drť 50+ / drť 8-16 / podkladový beton nad 100mm / izolace proti vodě, spolehlivě napojená na izolaci stěn / 100mm beton s povrchovou úpravou (hlazená cementová mazanina, betonová, nebo keramická dlažba)se sítí 6x100x100 uprostřed síly vrstvy.
- všechny vrstvy řádně hutnit, beton suchý, polosuchý (pro míchačku - spodní 1:4-5, vrchní 1:3-4).
-Povrch je možné udělat přímo na beton, kdy se při postupném betonování poslední vrstvy současně sype cementem a hladí ocelovým hladítkem, nebo následně - bezprostředně po zatuhnutí se rozmíchá cement s vodou, rozetře a uhladí ocelovým hladítkem. Vznikne tak levná, lesklá a stabilní povrchová úprava tmavošedé barvy.