Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysavač popela nebo tzv. separátor?

Zdravím. Chci si ke krbu koupit vysavač popela a nevím jestli zvolit levnější variantu, to znamená pouze separátor nebo si připlatit a koupit vysavač s vlastním motorem. Hlavně by mě zajímalo, jak je to s výdrží u jednotlivých typů ohledně vnitřních filtrů a jakou značku doporučujete. Prostě co se vyplatí více pro úklid přiblížně 2x týdně. Pokud by byl výhodnější s vlastním motorem, nechtěl bych do toho investovat víc než 1500Kč. Děkuji za info.

Dobrý den,

Vysavač z Lidlu Parkside PAS 500 B1 funguje dobře, máme ho druhým rokem. Náhradní filtr k dipozici není, ale je komptatibilní s filtrem EDF1010 do separátoru popela Hecht 18. Dá se sehnat za cenu kolem 200 Kč.