Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektřina v bytě-rekonstrukce

Dobrý den všem tady.Na jaře naši rodinu čeká kompletní výměna elektřiny v bytě 3+1 cca 70m,panelový dům,příčky cihla.Začal jsem pátrat kolik to bude asi tak stát a byl jsem rozčarován cenovými rozdíly,které byli v řádu desetitisíců.Potřeboval bych prosím poradit od někoho kdo má s touhle rekonstrukcí zkušenost.Předem děkuji za názory Václav Báča

Mohu odpovědět jak se ceny pohybují v Praze.
Materiál cca 15 - 20000,- ten je všude stejný, práce cca 20000,- popř. + 15000,- za drážkování do panelu. Počítejte spíš víc. A pak ještě statický posudek na možnost řezání do panelu.
Dceři jsem drážkoval cca 3 metry k vypínači a nástěnnému světlu a jsou to 2 hodiny práce a nepředstavitelné množství prachu. Flexou, ale fréza není o nic jednodušší.
V paneláku je jednodušší to dát do lišt - vím, nevypadá to nejlíp - kolem podlahy zásuvky a vytáhnout k vypínačům - to popř.zadrážkovat. V dnešní době jsou lišty o něčem jiném než před 10 lety. Jsou to zároveň začišťovací lišty kolem podlahy.

Zrovna loni jsem kamarádovi dělal rekonstrukci elektrických rozvodů v bytě v panelovém domě.Naneštěstí pro něj bylo, že bydlí v přízemí a zakázali mu jakýkoli zásah do panelů.Takže kde to šlo, protáhly se nové kabely místo starých.Jinak všechno se schovalo do sníženého stropu a nebo do lišty.Obkládal taky zdi sádrokartonem, pod něj se taky docela hodně schovalo.
Cena za materiál cca 15 tisíc, moje práce pro kamaráda 2000 plus večeře a pár :beer:
Známý revizák vzal 800.

Zdravím,jak bylo řečeno víše,hodně záleží na vašich požadavcích.
Jaký typ vypinačů a zásuvek,jističů,množství daných prvků.
3+1 bych vyděl mezi 30 000-50 000 kč.
Pro zajímavost jednonásobná zásuvka 50-160 kč.
jistič 10A 55-150 kč.
Kabely jsou opravdu všude stejně drahý,liší se korunama což je zanedbatelný.
Stačí zajít do bauhauzu a pod.pro inspiraci a ceny,ale ty jsou dost drahy.
Doporučolal bych nějakou el.fyrmu ty maj slevy na zboží.
Nikdo Vám neřekne přesně cenu když neví co a kolik toho bude.(3+1).