Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lanovy rebrik - material

Zdrar,
Potreboval by som lanovy rebrik, na lezenie do studne, dlhy asi 6m (studna bude mat 5,1). Nove su drahe, tak samozrejme ma napadlo nieco "vykutit". Rozmyslam nad materialom na "priecky". Prve co ma napadlo, bolo kupit betonarsku ocel 12mm (roxory) a na to navarit ocka z matic (dajme tomu 14mm). Cez to lano, na vhodnych miestach uzliky a bolo by. Avsak, ma to viac problemov, hlavny je, ze v miestach matic by sa lano mohlo pomerne lahko predriet na zavitoch, dalsi je ze roxor je zbytocne tazky, a relativne lahko sa ohne (teda ak by bol lahsi (mensi priemer) :D ) Cize od tych roxorov som upustil. Teda ak na nic ine nepridem, bude dobre aj to, ale tak prave preto sa teraz chcem opytat, z coho by ste robili priecky na rebrik vy. Drevo neprichadza do uvahy, prehnilo by za par rokov a to skoda.

No nemyslel som priamo uzol, ale cast nad uzlom. Ale ked myslite ze nepredrie, tak by som skusil z tho. Nad joklovinou som uvazoval, len to kym by som vsetko prevrtal, tak pat krat pozvaram :D nemam ani take vrtaky velke a stojanovu vrtacku uz vobec nie.