Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plech za sporák

Zdravím,
rád bych někde sehnal plech za sporák, mezi sporákem a zdí je cca 5cm místa (v délce 55cm) a občas se stane, že tam při vaření něco spadne.
Rád bych tam něco dal, aby se každou chvíli nemuselo se sporákem šoupat a čistit to tam.
Kdosi mi říkal,že se takové plechy prodávají, ale bohužel jsem na ně nikde nenarazil, nebo nevím ten správný název.
Díky za každou radu.

Odkazovaná odpověď bohužel řeší jiné téma ("čím pokrýt zeď za sporákem"), kdežto tazatel -- stejně jako já -- marně pátrá, čím zakrýt úzkou mezeru mezi sporákem a zdí, aby za sporák nepadalo svinstvo. Jako jsou plastové lišty za kuchyňskou linku, tak něco podobného -- čemu ovšem nebude vadit teplo -- za sporák s troubou. Děrovaná nerezová lišta? Jak se tomu odborně říká a kde to lze koupit? Tuší někdo? Díky.

No....... Ehm........ Co brání tomu si nechat v jakýchkoliv hutních materiálech ufiknout za stovku plech...... Ten pak jednoduše ohnout, v případě potřeby snýtovat z více kusů a vložit na ono místo? Barevný nástřik do libovolné barvy či snad polep čímkoliv tomu dodá šmrnc.