Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paneláková futra

Poradte čím nahradit, nebo kde ještě sehnat stará paneláková futra. Původní nájemník uřezal panty, takže mi nezbývá nic jiného než tato stará oboustranná futra vyměnit za jiná. Je to zalité v příčce z panelu, tzn. to musím pilou z betonu vyříznout a zalít betonem nová futra, ale kde sehnat kovovou náhradu?

Takovýho bordelu při výměně kvůli ořezaným pantům?

1) Za pár minut přivařit panty zpět s minimem nákladů i nepořádku - u klasických "dvojčinných" dokonce můžete zvolit směr otevírání - v nouzi přišroubovat do nýtovacích matic -(neověřeno)
2) Zakoupit v Horním Bachu, nebo nechat zhotovit v truhlárně, dřevěné vložky do zárubní a tím si byt nadstandardně "zušlechtit".

Díky. Děkuji jak Mirkovitatra , tak i Schizovi. Oba máte pravdu, bylo by to neuvěřitelné množství bordelu kvůli 6ti pantům. Odškrabal jsem nátěr a jakousi "chemickou kotvu" a objevily se drážky pro zasunutí plechů těch pantů. Opravdu panty se dají nasadit, nebo podobné přivařit, jenže je nemám.

Vím, že to sem sice nepatří, ale přesto se zeptám nemáte někdo zbytečné panty do panelákových futer z 80. - 90 let? Potřebuji sice 6 ks, ale koupím i méně třeba i 2ks. Futra jsou příčková, příčka š. 60 mm. Jedna futra jsou levá pro dveře š. 70cm a druhá pravá pro dveře š. 80cm. Koupím, cenu si navrněte.