Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdění pod vodu

Zdravím odborníky.

Potřebuji vyzdít kousek zdiva, které bude trvale pod vodou.
Je to jenom kousek zdi vysoké cca 50 cm jako podstavec pod
zahradní fontanu. Použiji zbytky betonové-zamkové dlažby.
Ty by měly být bez problému, akorát nevím, jakou maltu na
to použít?
Dík za rady.

Napadlo mne to, ale bude se to blbě zdít. Pak mne ještě napadlo lepidlo na obklady.
Třeba v koupelně, tam sice nejsou stále pod vodou, ale vlhko tam je. Akorát nevím, jest-li
by vyhovovalo pevnostně. Bude na tom fontána těžká asi 230-250 kg.

Po zkušenostech z oprav tělesa splavu Vám doporučuji použít dobrý beton s příměsí vodního skla. Z běžného betonu základní korpus, povrchovou vrstvu několika mm, až cm, zušlechtit: Tak 400vku cement, praný říční písek, nebo čedičovou drť - s minimálním obsahem jílů, míchat po částech k okamžitému zpracování - POZOR! Tvrdne rychle! Naštukovat a uhladit hladítkem tak, aby nebyly bubliny a póry. Zejména pečlivě zpracovat povrch v místě střídání hladiny vody a sucha (občas rozpálené sluncem na 50°C, potom skokově schlazeno na teplotu vody, v zimě led... Je možné povrch uhladit ocelovým hladítkem na vysoce hladký a lesklý, nebo "zatočit" dřevěným hladítkem. Použití zámkovky nemohu posoudit, ale v dlouhodobou životnost v úrovni hladiny příliš nevěřím...
Pokud trváte na vyzdění ze zámkovky, doporučuji použít maltu viz výše, betonové cihly namočit předem do vody, po zatuhnutí opatřit ochranným /bezbarvým/ nátěrem...