Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Montážní pěna kolem rámu plastových oken

Zdravím vás kutilové. I když to tu určitě někde bylo probíráno, chci se zeptat na následující. Včera mi firma TSH Plast nasadila nová plastová okna. U jedné sestavy - tabule vedle sebe, celková šířka asi 3.5 metru nezbyla na vrchní straně mezi rámem a otvorem moc velká mezera na montážní pěnu. Montéři nadávali na toho co to měřil. takže v jedněch místech byla mezera asi 4mm, tam pěnu vecpali. v dalších ale je to tak na 2 mm, tam pěnu nedali, takže zevnitř mám rám na několika místech bez pěny. Z venku je to jakž takž. je tedy velký problém, když není z vnitřní strany pěna? nebo je to na určitou reklamaci či menší stížnost? Je to investice na hezkou řádku let, tak chci, aby to bylo na sto procent. Díky všem za odpověď.
P.S. Zkoušel jsem nahrát fotky, ale je to tak na půl dne, na požádání pošlu na mail.

Já teda nejsem odborník, ale podle mě ta pěna slouží nejenom jako lepidlo, ale zároveň i jako jakési pružné těsnění. Nevypěněná mezera (zamazaná jen maltou), musí vzhledem k rozdílné roztažnosti materiálů (plastový rám okna a betonový překlad) zákonitě praskat, takže tam bude táhnout. Možná by stálo zato alespoň vymáznout skulinu zevnitř akrylátovým tmelem.

Maco, okno nedrží pěna, ale držáky či turbošrouby. Pěna je jen vyplnění prostoru mezi oknem a zdí. Je třeba rám okna zvenku zakrýt do poloviny rámu polystyrenem EPS 70F a tím eliminovat teplný most a případné plesnivění okolo rámu.
Reklamace nepomůže, stěovat nemá význam...
Na 100% to nebudee mít nikdy, to byste si s tím musel vyhrát sám a hlavně pod oknem kde je parapet....
milan.cukrar@volny.cz

"v dalších ale je to tak na 2 mm, tam pěnu nedali, takže zevnitř mám rám na několika místech bez pěny."
Ti vaši montéři jsou pěkní bambulové.Já bych si poradil tak,že vrtákem o něco větším než je trubička montážní pěny bych navrtal asi po 5cm otvory a těmi tu mezeru nízkoexpanzní pěnou vyplnil.Budete li si to dodělávat sám,je ještě dobré okna přelepit papírovou silnou páskou proti ušpinění.Ale proč to nereklamovat když je to v záruce.:-)

Přesně tak, je to v záruce tak ať to firma ráčí dát do pořádku. Nějaké nadávání na toho blbce, co to měřil, zákazníka nemusí zajímat. Mě také nadávali, že ten co to měřil měl rychlej metr, ale podařilo se okna nacpat v pohodě. Zato dveře udělali obráceně (ten co to vyměřoval je nakreslil zevnitř a oni je udělali zvenku), takže se otvíraly jinam než jsem chtěl. Chvíli držkovali, že mi to nemusí vadit. Já trval na tom, že mi to vadí, protože za dveřmi mám věšáky na které si nehodlám dveře připlácnout. S nevýslovným brbláním dveře předělali takže jsme se nakonec rozešli celkem v soudružské a přátelské atmosféře.

Odpověď tazateli: Jednoznačně reklamovat. Pořidťe fotodokumentaci.

milan.cukrar:
Pane Zadrobílku, nabádat argumentačně někoho, aby dělal zásah do díla v záruce, nehledě na to, že se nic neví o jeho vzdělání, praxi a zručnosti? To nemyslíte vážně, že ne? Češi mají nemalý problém, každý je automechanik, zedník, stavitel atd. Kam se řadíte Vy vzděláním a praxí v dosavadních zaměstnáních?