Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit napečený olej/cibuli z teflonky?

Máme doma (asi) teflonovou pánvičku, ale za léta používání a několikeré spálení cibule a podobných legrací je na dně napečená tenká vrstvička čehosi, co vypadá nejspíš jako napečený olej, není to vrstva, co by šla seškrábnout, spíš jen zanesené póry. Odmočit jarem to nejde, tření houbičkou taky nezabírá (tím jsme zatím dostali dolů všechno) a víc jsem si netroufnul, abych pánvičku nepoškodil (důsledně používáme pouze dřevěné míchačky a tak, aby se nepoškrábala).

Nemá, prosím, někdo zkušenosti, čím by to šlo odstranit? Jako třeba vyvařit v tom ocet, nebo naopak sodu, nebo něco tak, abych neponičil povrch a přitom to změkčil/dostal dolů?

Nečemu to vadí ? Je to preci správna patina každého užívaného nádobí, ke kastrólúm to preci patrí.

Náradí které je príliš vypucované, hovorí:
- je to špatné náradí, poneváč jej nikdo neužíva
- je to náradí zbytečné, nepotrebné v daném míste a času, nikdo jej nepotrebuje, neužíva se, poze zabíra prostor, pryč s ním

Vadí to tomu, že je to základ dalšího přichytávání.

Je to dobrá pánvička, protože ji používám pořád už řadu let. A výborné na ní je to, že se na ni nic nechytá. Až teď, jak je napečená, tak to trochu začíná a proto to chci odstranit.

A výborné na ní je to, že se na ni nic nechytá.

Ta musí být obzvlášť výborná, když tu řešíš, jak odstranit staré napečeniny. Kdyby byla tak výborná a nic se na ni nechytalo, tak teď nic neřešíš. Nehledě na to, že na žádné pánvi bych nechtěl mít zbytky minulého jídla :-x (trošku blicí smajlík)

Jestliže máš pánev s teflonovou nebo keramickou vrstvou, která je NEPOŠKOZENÁ, tak se na ní nemůže nic napékat a jediná údržba je setřít ubrouskem, hadrem, houbičkou apod. Rozhodně není třeba jakýmkoli násilím něco drhnout. Jestli ano, není to teflon a pak jedině vyhodit...

Na pánev s neporušený teflonem by se nemělo nic chytit. Pokud je dost jetá, tak napustit vodu, odmočit a houbou. Pokud to nepomůže, tak na ní teflon kdysi býval, a pak řešit jako by nebyl. Ocelové pánvičky správně zajeté se vytíraly papírem, maximálně pak umyly jarem. Taková je v rukách dobrého kuchaře lepší, než teflon.