Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak obezdít trubky topení?

Částí bytu mi vedou měděné trubky od topení. Jdou podel stěny, kus pod stropem. Myslel sem, že bych to obložil těmi lehkými plochými tvárnicemi, které připevním šroubem do zdi, přilepim ke stěně maltou a vnější stranu natřu štukem. Jaký je přesný postup? Musí se trubky obalit izolací?

Pokud se vám nelíbí trubky na zdi,při provozu totiž hřejí,tak se zasekávají do zdi,do šlicu.Je na ně izolace Mirelon,prodávají se k tomu háčky na připevnění.Bez izolace by se trhala omítka a zbytečně topily do zdi.Váš nápad není špatný,ale zbytečně pracný a drahý.

To bych musel shánět topenáře a vysekávat cihlové zdi= prach.
Obložení snad půjde rychle. Použil bych porobetonové desky, ty jdou krájet jako máslo. Jen bych vyvrtal pár děr na hmožděnku a prachu by bylo minimum.