Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklenářský tmel a vodou ředitelný nátěr

Ahoj,
na okna nám byl doporučen Balakryl uni - ale řeším teď, jestli vodou ředitelná barva bude fungovat na novém tmelu? máte s vodou ředitelnými barvami na tmelu někdo zkušenosti? přímo na tmelu zmiňují vrchní syntetiku nebo ještě jednu, kterou z hlavy nevím, vodovou nikoli.

Díky za odpovědi.
Bude fungovat, když tu vodovku (ať už je to na oknech jen základ, nebo na rámech už silnější vrstva základ+vrchní) zdrsním 120kou, jako se přebrušovala základovka a na to dám dotatečně teda tu syntetiku? podle této skladby - 1q buď
1x email uretanizovaný U 2015 LAZUROL OKNOBAL EMAIL nebo syntetický univerzální rychleschnoucí email S 2071 INDUSTROL PLUS, U 2129 UNIKOL

tak to si můžu vybrat koukám :D
Na základ je vodou ředitelná ideální

Profesionální lakýrníci používají vodou ředitelné barvy pro základní nátěr. "Je to ideální už jen proto, že rychle uschne a brzy můžete pokračovat s vrchním nátěrem. A drobné stopy po štětinách štětce nevadí, povrch se stejně musí před nanášením vrchní vrstvy lehce přebrousit, takže se nerovnosti srovnají," říká malíř a natěrač Jiří Bureš.

Kombinace vodou ředitelného základu se syntetickou vrchní barvou nedělá problémy, ostatně i fládrovací souprava (ukázka aplikace je součástí videa) značkového výrobce obsahuje vodou ředitelný základ a syntetickou vrchní lazuru.

Zdroj: http://hobby.idnes.cz/vrchni-vrstvu-natirejte-rade ji-syntetikou-tvrdi-profesionalni-lakyrnici-1tv-/h obby-domov.aspx?c=A090805_153106_hobby-domov_bma

no udělám to půl na půl - okna co už jsou vodou, tak dodělám vodou, co ještě budu opalovat, tak zkusím syntetiku a aspoň bude srovnání, jak kterej nátěr drží. zkoušel jsem na 14dnů zaschlej tmel vodou ředitelnou a tváří se, že tam bude držet.