Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlahové vytápění

Bydlíme v paneláku a v podlaze pod dlažbou jsou umělohmotné trubky podlahového topení. Zatím nejsou připojené. Chtěl bych to napojit na stávající ústřední topení tak, abych nemusel zasahovat do trubek ani radiátorů. Představuji si nějaký výměník, který třeba přidělám k trubkám (ty stoupají od podlahy ke stropu a jsou pořád horké). Nevíte o nějakém takovém zařízení?

Cože ?

Neco o výkonu a prestupu tepla plochou jsi nekdy slyšel ? Proč myslíš, asi tak maj radiátory řebra ?
Kolik výkonu chceš vyzářit/vytopit podlahovým topením ? Tak přesne tolik výkonu musíš odebrat od rozvodu ústředního topení. Nejakým malinkatým výměnníkem co přiděláš k trubkám, :-) to težko pújde.

Ledaže ti postačuje na to topení tak 100-200 Watt ....