Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parozábrana pod plechovou střechu

Ahoj všem
Budem dělat novou střechu včetně krovů a krytina bude Satjam plech a teď otázka strop máme zateplen 20 cm vaty včetně parozábrany půda bude nezateplena a parozábranou je zamezen vztup vlhkého vzduchu z obytné části do prostor půdy.
Je nutná folie pod plechovou střechu??

S dovolením sa "priživím".

Na výrobnej hale máme strechu z trapézového plechu, celková plocha je 380 m2, plocha strechy (z plechu) je cca 450 m2. Plech sa dával ako náhrada za azbestovú krytinu. Plech je položený a pripevnený na hranoly. Hrebeň strechy je cca 6 metrov, obvod je vo výške cca 4,5 metra.

Keď sme výmenu realizovali, boli veľké obavy z tvorby kondenzu. Na moje prekvapenie sa však žiadny kondenz netvorí. Krytina sa menila v roku 2009.