Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynová Páječka

Dobrý den chtěl jsem se zeptat co si myslíte o Plynových Páječkach protoýe jsem mněl i Pájecí stanici i obyčejnou odporovou páječku a obě se rozbily tak s nimi nemám moc dobrou skušenost tak sem se chtěl zeptat toho kdo jí má jestli se to vyplatí popřípadě jakou a chtěl bych jí používat jako na pájeni SMD elektra a podobně.
Děkuji předem.

Plynovka je super vynalez na servis, kde neni ostrejch 230V, treba na strechu. Ale na doma to moc neni, to si spis porid nejakou poradnou domaci pajecku, diametralky treba maji docela dobrej pomer cena/vykon. Anebo, pokud to myslis vazne a prachy nejsou zasadni problem, tak weller - to je rollsroyce mezi pajecim vercajkem.

Pokud vim, plynovy pajecky jsou delany na cistej butan. Ten je se svoji vyparnou teplotou -0.5°C vo necem jinym nez propan s nejakejma -40°C. Tlak PB bude podstatne vetsi nez tlak cistyho butanu. Ona ta nadobka ma urcite rezervu, ale riskovat explozi v ruce by se mi fakt nechtelo.

byly před lety v ČSSR svépomocí naplněny .. tisíce ... "neplnitelných" zapalovačů

Jo, dovezeny a prodány ovšem byl stovky MILIONÚ kusú. To víš, ne každej je tak desnej skrblík.

Jak kourím, t.j. mením peníz na dým, co už našetrím na zapalovači ... 0,006 % že ????