Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bileni fasady

Zdravim,mam na fasade stareho domu,ktery opravuji 3 vrstvy namalovane vapnem,stale mam kocoury,mohu na to valeckem aplikovat venkovni fasadni barvu,napriklad Primalex?Samozrejme bily,nebude to delat brikule?Dik za rady.

Můžete. Jestli to bude dělat dobrotu nebo ne nemohu posoudit protože neznám (nevidím) současný stav a nevím co je to za domek. Osobně mám velmi velmi špatnou zkušenost s opravou štítu na domku z r. 1886. Spodní část otlučená, od oken nahoru oškrabáno a lokální opravy. Penetrace podkladu a nátěr fasádovkou a po dvou letech se fasáda začla opět pelešit a nikoli jen od země kde by to člověk očekával, ale i nahoře v půdní části. Prostě se to krabatí a odlupuje jak tapeta. Od té doby říkám na starou fadádu budiž blahořečeno vápno.