Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nákup stavebnin - skládání vysokozdvižným vozíkem

Dobré ráno,
čeká mě nákup tvarovek na plot, dlažby atd., celkem asi 15 palet.
Protože od silnice je to asi 20m štěrkovým, mírně svažitým terénem do kopce, hledám způsob, jak palety po složení rukou z auta dopravit na cílové místo, neboť ručně by to byla práce na týdenní dovolenou.
Přirozeným a rychlým způsobem jest zdvihnutí palet vysokozdvižákem, přejetí distance a uložení na cílové místo. Poptáváním v místních stavebninách s údivem zjišťuji, že tuto službu neposkytují (podle mě to chce jen větší auto a pět minut na naložení vozíku, samozřejmě počítám s tím, že zdarma to nebude).
Kolegové stavitelé - řešili jste někdo obdobný problém? Bydlím v malé vesnici severně od Brna, kde vysokozdvih nikdo nemá.
Je to jen tím, že místní stavebniny jsou sto let za opicema a poptávání jinde se velmi pravděpodobně setká s pozitivním ohlasem?
Děkuji.

Já jsem se domluvil s řidičem a ten mi palety složil rukou přesně kam jsem potřeboval, dokonce i v potřebných rozestupech, tak jak se materiál bude spotřebovávat. Záleží asi na tom, jak je ten který ochotný a šikovný. Ten "můj" byl ochotný za 400,-
Pokud je terén dostatečně zpevněný pro ještěrku, tak nákladní auto unese taky.

U nás ze stavebnin jezdí s ještěrkou po vlastní ose, ale je to taková potvora veliká, celkem to po cestě valí, asi je i ochotný. Ale jinak se dá využít služeb místních zemědělců nebo lesáků, skoro každý má nějaké ty vidle přizpůsobené na traktor, a nebo poptat někoho kdo dělá zemní práce a má těžkou techniku, většinou i na některém stroji má upraveny vidle. Možná by to šlo i bagrem, uvázat celou paletu za rameno, zdvihnout a odvézt.

Moas, sdělím Vám to z druhé strany, řidiče VZV. Mnohokrát za mnou někdo přišel, abych to jel složit někam..ale pokud je to jen po vsi, po polňačce, není problém, ale přes silnici ani náhodou. To je na odebrání řidičského oprávnění..
(páč VZV nemá na silnico co dělat, pokud nemá povolení)

Toto chápu.
Spíš jsem si říkal, že by stavebniny v rámci distribuce zboží na paletách mohly "přibalit" i VZV na auto a za určitý obolus to složit až na místo samo.
Zkusím dnes rozeslat hromadný mail všem stavebninám v okolí, třeba se někde slitují...

Moas, nic ve zlém, ale tato reakce mi vyvolala úsměv na tváři...
Nevím přesně o jaká materiál se jedná ve Vašem případě, ale:
Nevím zdali máte zboží o Ditonu, Bestu, či jiného výrobce, ale asizboží naloží ve výrobním závodě, a dovezou to k Vám na stavbu. Ani nemusí jet přes stavebniny, které Vám dodají matroš. Dále, nikde neuvádíte zdali tam může jet VZV terenní, nebo jen ten co jezdí po pevném podloží!! Na trávu jedině teréní. ten Váží přes 3 tuny, vejde se ještě na váhu na auto? Vejde se i rozměrově? Dojede ho složit jeřáb? To vše zaplatíte? Nebo kdo?

Přeji Vám ze srdce, aby materiál byl složen podle Vašich představ přesně na místo....

Neslitují. Zapomeň na to. Na tohle žádné stavebniny vybavené nejsou. Dovedou složit v dosahu mechanické ruky je-li jí auto vybaveno a šmytec. Jinak se na stavbách skládá buď jeřábem, nebo kolovým nakladačem, rozuměj traktorbagrem. Nic jiného ti v terénu neujede.VZV ani náhodou. Malá hladká, tvrdá kolečka, nízká světlost, vysoká hmotnost.. To se v měkkém nakloní či zahrabe, na hrbu zůstane viset, stačí malá nerovnost a paleta div že nespadne sama, na mokru se to ani nerozjede.. Jak správně poznamenal milan.cukrar, ani to nesmí na silnici. Tobě se zdá že ve stavebninách jsou sto let za opicema, oni to vidí trochu jinýma očima a spíš nevěřícně kroutí hlavou jak někoho může napadnout taková pitomina. Nezbyde ti zkrátka nic jiného než se poptat po nějakém bagru na složení. Veř že ve finále to je nejméně starostí.

20m štěrkovým, mírně svažitým terénem do kopce,

Na to zapomeň. Obyč ještěrka se tam zaboří(vlastní zkušenost s řízením toho krámu).Ideální je traktor s vidlema, nebo nakladač s vidlema, dřív se tomu říkalo bělorus nebo variňák, dnes jsou to caterpillary a mají vidle jako normální výbavu nad čelní lžící. Jak už někdo psal.
Řešení by byla taky vejtřaska s rukou a vlastní odvoz tímto veteránem.