Zateplenie stropu miestnosti polystyrénom použitím peny
Zdravím.
Budem zateplovať strop v miesnosti .
Použijem penu Styro 753 a polystyrén 8cm.
Otázka je pre niekoho kto to robil ,za použita peny.
Otázka:
Po nanesení peny na polystyrén a pritlačení o strop, je treba polystyrén nejaký čas podržať,ak áno ako dlho?
Alebo to pena udrží a netreba ho držať.Kotviť hmoždinami nebudem.
Ďakujem.
Zateplování stropu zevnitř místnosti je špatné. Mohou se tam tvořit plísně.
Súhlasím, v prípade že sa to špatne urobí.Vieš mi odpovedať na otázku?
Dělal jsem cca 80 m2. Poliš jsem podepřel klacky na asi 15 min. Pak natáhl perlinu a štuk. Zatím vše drží už dva roky.
Vím, že to je mimo rámec tohoto dotazu, ale mohl by jste prosím někdo napsat, jak by mělo být správně provedeno vnitřní zateplení? Nebo nějaký odkaz , kde bude postup. Díky.
Ja budem dávať len polystyrén.A tak zostane 2roky.Potom ak nevzniknú problémy nalepím na to kazety.Žiadna sieťka žiaden štuk.
Potrebujem len vedieť či po nasadení polystyrénu je potrebné ho fixovať teda podržať ho nejaký čas alebo nie.
Pre Matyas:Nieje to celkom mimo otázku ,lebo to s tým súvisí ale je tých názorov,dokazovaní,špekulácií tak vela že je to stále pretrvávajúca téma a často sa zo svojími nazormi pochytia aj nielen stavební majstri ale aj inžinieri.
Dám ti sem pár linkov,niektoré sú staršieho dáta takže je pekne vidieť že je to nevyčerpatelná téma a ani zďaleka nieje doriešená.
www.arfo.cz)v sekcii EU 1-2, velmi pozorne prečítaj(ale priprav sa aj na vela oponentov,vieš každý má svoju hlavu a názor.)
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-64302.htm l
http://efilip.sk/Default.aspx?contentID=1007&sortB y=question&PageID=169
http://www.google.sk/#hl=sk&q=efilip+zateplenie+st ropu+zvn%C3%BAtra&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=3 b61aec76da710ae
Díky za odkazy ... pročtu si je. Taky mě čeká zateplování stropů. Máme plochou střechu, takže jedna z možností by byla foukaná izolace ...ta se mě nějak nezamlouvá, nebo rozpárat střechu a dát
alespoň 20 cm vaty. Nejjednoduší by bylo právě zateplení zevnitř. Strop je tvořený sololitovýma deskama z papírovou vložkou, na nich cca 6cm skelné vaty... takže izolace v podstatě žádná.
Takže teoreticky, když bych dal polystyren 10cm, tak v zimním období by mohl být rosný bod uvnitř polystyrenu. Měl jsem přesně tuhle představu jako ty. Polystyren a na něj kazety. Desky bych přilepil - nevím ještě přesně čím, možná i tou pěnou a přišrouboval bych je pomocí vrutů přes plastové podložky, co se používají při zateplování. Někde jsem četl, že tam někde musí být perfektně udělaná paropropustná zabrana. Jsou to ale takové kusé informace, nic uceleného, takže zatím čekám Jelikož jsou stropy dřevěné, tak tam nemůže být žádná vlhkost. Navíc tam jsou SDK příčky, což by mohl být další problém..no nevím. Zatím se v tom nějak motám
Koukni na tohle video, jestli ho neznáš, ke konci říkají, že se poloha desek dá korigovat ještě 15 minut po nalepení. Potvrzovalo by to, co napsal radek2 watch
Ano tym to chcem robiť.Tiež mám plochú strechu a tiež som rozmýšlal nad kotvením aspoň dvoma hmoždinkami cez plastovú podložku.No nechce sa mi vrtať a robiť bordel.V prípade že v omietke nevznikne rosný bod tak tá pena udrží aj bez hmoždiniek.
1.Ak vznikne rosný bod,promočí omietku a spadne polyš aj s omietkou.Pretože pena nepustí.
Preto to chcem nechať 2roky aby som videl čo to bude robiť.
Kolegyňa dávala polyš 5cm ,lepila klébrom ,dávala sieťku,a na to omietku.To teda malo vá hu.Bez jedinej hmoždinky.
Zatial 4 roky to má bez problémov.Ja sa na to síce nespolieham ,je to ako príklad.
2.Ak rosný bod nevznikne nieje dôvod dávať hmoždinky.
3. 8cm polyš zadrží 40 stupňový rozdiel teplôt.To som si vyskúšal sám.Na polyš som nechal sálať
65 stupňov a čidlo na druhej strane polystyrénu ukazovalo 25 stupňov.
4.Paropriepustú foliu dávať nebudem ,lebo ani neviem ako by sa to dalo spraviť.
Čosa týka tých kaziet ktoré budem dávať na polyš ,tak tie sú z polystyrénu tiež hrúbka asi 5mm
a prakticky nič nevážia.Rozmer 500x500x5 a je vela vzorov.
Rosný bod bude vždy někde. Když budeš mít doma 20°C a venku - 20°C, tak rosný bod bude přibližně uprostřed...tam kde je 0°C. Alespoň tak jsem to pochopil. Jde o to, aby byl uvnitř izolantu.Jak bude někde ve spáře nebo v mém případě ve dřevěném stropě tak to je špatný....tam se bude srážet voda.
Presne tak.To som zabudol napísať že ak bude v izolácii tak to bude v poriadku.Ak v miestnosti bude 22stuoňov tak pod stropom na polystyréne nech je 30 tak pri 8cm hrúbke by mal byť rosný bod v polystyrene.Tak ako ste písali. A o to ide.Ale sú tu ešte také veci že ak je v miestnosti 22stupňov tak v stene alebo na jej povrchu je odhadujem 10-12stupňov.Aby na stene bolo 20stupňov musela by byť miestnosť ale poriadne prehriata.Takže vo väčšej hlbke steny táto teplota nebude ani zďaleka,a k tomu polystyrén tak teplo by sa k spoju ani nemohlo dostať.