Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada od truhlářů - výběr stroje

Zdravím lidi

velké dilema, zařizuji dílnu na truhlařinu (poloprofi úroveň).
Neumím se rozhodnout čemu dát přednost:
1/ nové stroje se zárukou montované někde daleko na východ (pila

www.promacz.cz/stroje-naradi/Obrabeci-stroje-na-drevo/Pily-kotoucove/214/1298/PKS-250P-kotoucova-pila-s-pojezdem

hoblovka

www.promacz.cz/stroje-naradi/Obrabeci-stroje-na-drevo/Hoblovky/210/1511/HP-250-2-400-hoblovka-s-protahem

)

2/ nebo starou repasovanou litinovou klasiku (pila

http://www.truhlarske-stroje.cz/stroje/kotoucova-p ila-%28651%29

a hoblovka

http://stroje.bazos.cz/inzerat/17860047/Hoblovkasr ovnavacka.php

)

S místem bych problém neměl.
Ty stroječky od Promy jsem zkoušel, je to takové "ošizené" páčky, úchytky a tyto věci, ty staré stroje to mají trochu jinak.

Máte nějaké pro a proti?
Budu rád za postřehy.

DKK

Taky bych radsi sel do staryh dobrych litinových stroju, ty dnesni smejdy z hliniku houby vydrzej. Stary stroje aspon neco vydrzej, na ty novy ti neco nedejboze spadne a je to cely rozlamany. Hlavne treba se me osobne lepe hobluje na hoblovce ktera ma pres 2 metry stul nez na ty co ma metr. Proste pokud to chces k podnikani nebo k castemu pouzivani a mas i dost mista tak jit radsi do starsich stroju.