Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pumpa Lila 75

Dobrý den, objevil jsem doma starou pumpu zn. Sigma, typ Lila 75. Chtěl bych ji opět zprovoznit. Našel jsem si schéma, které určitě pomůže. Počítám s kompletní výměnou těsnění, nátěrem. Písty v ní se hýbou a zajímalo by mě, jestli je potřeba vnitřek pumpy nějak zbavit rzi, nebo to mohu nechat tak, jak to je. Omlouvám se, jsem laik. Za odpovědi děkuji.

Tuto dvoupístou pumpu jsem měl rozdělanou asi před 15 lety. Je potřeba ji celou rozebrat, vyčistit. Pravděpodobně dát nové klapky a podívat se na pístu na těsnící manžety(je to dlouho, už si nepamatuju z čeho jsou, ale jistě se prodávají)jestli dostatečnně pruží. Vše i válce důkladně očistit (nepoškrábat) a trochu nakonzervovat. Ty válce jsou vevnitř něčím potaženy a rez a nečistoty by povrch poškodily a písty by mohly podcházet. Pak už jen složit a pumpovat. Zkusím vložit obrázek.