Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rekonstrukce eternitové střechy

Máte někdo, prosím, zkušenosti s rekonstrukcí eternitové střechy nástřikem barvy Hagmans/Meffert, tak jak ji provádí např. firma Redok? Je mi jasné, že žádná malířská úprava se nevyrovná nové krytině, ale v případě, že potřebujete střechu prozatím nouzově zakonzervovat a prodloužit její životnost na nějakých 10-15 let, kdy se budou přestavovat střecha a podkroví, může mít toto řešení smysl?
Děkuji za postřehy.

Na šindel by byl jistě hezčí pohled, bohužel však s eternitem ze střechy nechceme hnout z prostého důvodu, že jeho ekologická likvidace by nás vyšla víc než nová šindelová střecha. :-) Tedy asi prozatím bude muset hore zůstat, jde o to, zda jeho rekonstrukce je pouhým nesmyslným vyhazováním peněz, nebo může skutečně pomoci. (Chalupa je v Národním parku Šumava. 900 m.n.m.)

Ja kdyz jsem likvidoval eternit ze strechy na ktery spadl strom, tak jsem si nechal pristavit kontajner od firmy, ktera o sobe tvrdila, ze muze nakladat s timto materialem. Nalozil jsem to na kontejner a zaplatil beznou castku, jako za jiny odbad. Radeji se nebudu pidit,jestli meli skutecne opravneni... :o)

touchwood: ale vůbec ne :) Když se podíváte na data, zjistíte, že toto vlákno jsem zakládala o několik měsíců dřív, v době, kdy jsem nějaké polovičaté řešení typu rekonstrukce krytiny ještě zvažovala.

Vaše argumenty v poslední debatě vedle mne přesvědčily. Bude lepší minimalizovat zásahy a soustředit se na pořádnou novou střechu v budoucnu. Akorát ta poznámka o levné likvidaci eternitu (která mne každopádně v budoucnu čeká) mne zaujala ;-) tak jsem si říkala.. kdyby pochybná firma náá-hodou byla z klatovska, není od věci o ní vědít. :-D