Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Holuby na střeše

Dobrý den, koupili jsme starší rodinný domek v katastrofálním stavu, nechala se udělat hlavně nová střecha kterou zatékalo a teď řešíme další problém. Od nás přes silnici kdosi chová holuby, kteří nám občas sedají na novou šindel, kterou budeme splácet ještě hodně hodně dlouho. Proto bychom Vás chtěli poprosit, jak na ně, aby nám ji za pár let nezničili. Dívali jsme se na různé plašiče na střechu, v úvahu by připadal tento http://www.harmony-shop.cz/digi-dum/eshop/8-1-Plas ice-ptaku/27-2-Plasice-ptaku/5/66-PLASIC-PTAKU-OTO CNY-SOKOL-KOTVENI-NA-HREBEN-STRECHY ale říkáme si, aby se jim to za chvíli neokoukalo. Slyšeli jsme též o přivázaných CD-éčkách, jestli je to účinné, ikdyž by to vypadalo vzhledově dosti podivně. Budeme rádi za každou účinnou radu. Předem děkujeme.

S holuby jsme si užili ještě ve městě v paneláku, kde náš balkon vypadal jako holubí WC. Po instalaci plašiče ptáků se to nakonec dostalo na únosnou mez. Siluety dravců tady obvykle nepomůžou, holubi si rychle zvyknou, že jim nic nehrozí, to se hodí možná tak na průhledné protihlukové zábrany na dálnici ale do místa kde jsou holubi usídlení je to na nic. Ten elektronický plašič je jim dost protivný ale je potřeba počítat s tím, že vyžene všechny ptáky, nejen holuby, což je někdy dobré, protože mít na balkóně vlaštovky taky není nic moc veselého. Plašič na holuby jsme si radši ještě nechali je to Deramax Bird ale co jsme se přestěhovali do baráku, tak jsme ho zatím naštěstí už nepotřebovali.