Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Utesnenie spar

Dobry den
Vedel by mi niekto poradit cim by bolo mozne utesnit spary medzi podlahovym a stenovym panelom v panelaku?
Od novych susedov podomnou citim hrozny smrad od cigariet a ked som pred par rokmi mal v byte zaplavu, tak voda vo velkom stiekala medzi podlahu a stenu po obvode izby, takze predpokladam ze tym istym priestorom sa siri aj ten cigaretovy zapach. Pod laminatovou podlahou mam 1cm hobru ktora je po obvode izby asi 1,5cm od stien a tento priestor by som chcel niecim vyplnit. Uvazoval som nad PUR penou, ale ta schne velmi rychlo takze nebude mat dostatok casu zatiect do spar. Poradte nieco riedsie ale elasticke po vytvrdnuti, ale nie az tak riedke aby to vytieklo susedom na strop :)
Dakujem

Já bych asi použil nízkoexpanzní PUR, do spár by měla zalézt sama. To, že zasychá rychle na povrchu neznamená, že nebude expandovat - do těch spár. Kdybych neměl obavy o tu hobru (aby se to nezačalo kroutit), vzal bych klidně i normální PUR.
V zimě jsem nouzově utěsňoval spáru mezi dvěma panely a naprosto v pohodě. Co přelezlo ven jsem odřezal a těsní to jak zběsilý.
(Jinak jsem jen teoretik, jsou tu jiní machři).