Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem křovinořez

Dobrý den, mám histirický křoviňák Stihl a přestal házet jiskru. Na konci vysokonapěťového kabelu dostanu ránu, ale když dám fajfku a svíčku, jiskra není. Když přiblížím ke kostře jen samotný kabel, jiskra tam je. Zkoušel jsem jinou fajfku i svíčku a nic, Je to křovińák s normálním šoupátkovým karbecen a kladívkem na zapalování.

Je to stihl FS 80 , ale už takový veterán.Svíčky v druhém křoviňáku normálně chodí.Ani když kabel namotám na svíčku bez fajfky tak nic.hodnoty předstihu sice neznám, ale jde mi o jiskru, pokud by byl špatný předstih, tak jiskra skočí jindy než před HÚ pístu,ale skočí. a tady nejde.tak mě napadá už jedině cívka, že sice kope na dotyk, ale přes svíčku už to nezvládne??????????