Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tloušťka dlaždic

Dobrý den,
chystám se koupit dlažbu a obklady do koupelny. Dva zedníci-obkladači nezávisle na sobě mě upozornili, že dlaždice na podlahu musí mít sílu minimálně 9 mm. Dlažba, kterou bych po dlouhém vybírání z obrovské nabídky chtěla, má ale sílu jen 7 mm. Ostatně stejných 7 mm má i většina ostatních dlaždic, u kterých je výslovně uvedeno dlažba, tedy nikoliv obklad. Zedník trvá na tom, že 9 mm je nezbytných, a mně, když už konečně vím, jaký dekor dlažby chci, se nic jiného nelíbí a za svého života už novou koupelnu dělat nebudu, abych si řekla, že příště... Poradíte mi, jak je to s tou tloušťkou dlaždic? Ještě dodávám, že dlažba bude položena na elektrickém podlahovém topení.
Děkuji.
Lenka Křížová

Dlažbu co mám 20x20cm má tloušťku 7mm a dlažba 30x30cm má tloušťku 7,5 mm. Je to napsané i na krabici se zbytkama ( výrobce RAKO ), které jsem teď vyhrabal. Se samotnou dlažbou 7mm - pokud bude celoplošně přilepena, nemůže být žádný problém. Je ale možné, že pokud tam bude podlahové vytápění, tak tu tloušťku může třeba upravovat nějaká norma.