Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prosím o pomoc s identifikací havěti, které máme plný byt

Zdravím všechny přítomné.Jelikož jsem nenašel odpovídající poradnu (tera,akva,hry) zkusím to s dotazem tady.Možná "vykutíme" co s tím.
Už asi 3 týdny nacházím výskyt tohodle hmyzu a nevím odkud se bere.Je v kuchyňské lince, na parapetech, ve skříňce se suchými potravinami,leze to po zdech, po zemi, občas i po mě.Je cca 4mm velký a umí i létat.Pokoušel jsem se ho nafotit v režimu makro mobilem xperia p co jak to nejlépe šlo.Poprosím nějakého ochotného entomologa o identifikaci a radu na případnou likvidaci.Děkuji

Ty fotky jsou hrozné. Vezměte jeden exemplář na světlo, opřete si ruku a vyfoťte ho tak, aby nebyl rozmazaný.
Než se vám to povede, vyhlédněte z okna a zjistěte, co vám roste na polích v okolí. Předpokládám, že výskyt brouka u vás doma bude souviset s probíhajícími žněmi.

Po prolezení několika poraden jsem zjistil že se jedná o červotoče spižního a nebo lesáka skladištního.Stačí si ho přinést z hypermarketu kde mají špatné skladovací podmínky.Dokáže se prokousat igelitovým obalem a tam naklade vajíčka.Napadlo mě provést důkladnou prohlídku skříně s potravinami.Nestačil jsem se divit.V těstovinách,koření,vegetě, v masoxu.Všechno šlo do popelnice, zejtra jedeme nakoupit dózy na potraviny.Netušil jsem že se tak rychle ta potvora množí, když má přísun žrádla :-)

Zejtra přihodím další, snad kvalitní foto.Ono se to blbě fotí, mrtvé to má stažený nohy pod tělo a živé to uletí :-D:-D