Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc jak na omítku na osb desku

Dobrý den.
Prosím potřebuji poradit jak nanést venkovní omítku na osb desky aby tam vydržela jestli je to vůbec možné. Loni jsem osb desky spenetroval sokratem potom připevnil sponkovačnou perlinku a dále natáhl flefi lepidlem ve dvou vrstvách a potom štuk.Letos jsem se koukal z blízka a v hraně je vidět malá prasklina jako by se chtěla omítka oddělit od osb. Máte lepší nápad jak na to?
Díky lukas

Poradil by mi někdo prosím jakou použít inpregnaci na osb desky ,aby mi na ni chytla omítka a případně chránilo osb desky proti vlhkosti?

Protože je to špatně. To že se perlinka nejprve nasponkovala na OSB a pak tahalo lepidlo je naprosto špatně. Tohle už flexi lepidlo nezachrání. Ani se nedivím kdyby to chtělo spadnout celé.
OSB desku napenetrovat příslušnou penetrací, tedy nikoli sokratem, natáhnout vrstvu lepidla a až do ní vtlačit perlinku a znovu přetáhnout lepidlem. Před tím je ale nutné vyztužit spáry a nároží. Na nároží použít roh s perlinkou jako na normální zateplené fasádě a spoje desek pokud nejsou v plné délce podložené a prošroubované vyztužit pásem perlinky cca 15 cm na každou stranu. Až pak síťovat celoplošně.