Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podlahová topná folie - proudový chránič

Dobrý den,
potřebuji poradit chci instalovat podlahové topení pod plovoucí podlahu pomocí tepelné folie v bytě s elekro instalací 18 let starou. Napájení folie z přívodu el.přímotopu 2 dráty. Dotaz zní zda v obvodu musí být proudový chránič (nový rozvod)nebo tento chránič není nutný.

Děkuji za odpověď Tom

• Napájecí obvody musejí být vždy vybaveny proudovým chránicem se jmenovitým vybavovacím proudem < nebo = 30 mA (mimo topné folie na malé napetí 48 V). Provedení instalace (odpínání, jištení nebo regulace) musí umožnovat elektrické odpojení folie ve všech pólech (tzn. fáze i nula).