Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem STK - rozdil mezi TK a TP

Zdravim,

zastavili me policajti a s udivem jsme zjistili, ze mam proslou technickou.. nastesti videli, ze autu nic neni tak me jen rekli, at si na ni zajdu..

mam takovy dotaz, jaky je rozdil mezi TK a TP? moc jsem toho nenasel. Co z toho budu potrebovat, aby auto bylo zpusobile pro provoz? zatim jsem nasel jen to, ze TK stoji asi 3x tolik co TP.

Diky za rady

Technická kontrola je kontrola technického stavu, technická prohlídka je prohlídka technického stavu. Prohlídku si můžeš zakoupit sám a kdykoliv ze své vlastní vůle a není povinná, kontrolu dělá policie ze zákona a ze své vlastní vůle i proti tvé vůli a kdykoliv při silničním provozu, a dále ji dělá STK na základě tvé povinnosti dané zákonem v určitých intervalech.