Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení betonové podlahy na půdě?

Zdravím,
potřebuji zateplit půdu cca.100m2.Na půdě je betonová podlaha. Chtěl bych ji zateplit a udělat tak, ať se po ni dá zběžne chodit.Odkládat hebla a podobně.
Moje představa by byla taková, že bych udělal dřevěný rošt pomocí trámu.Trámy by byly vzdáleny cca. 0,5m metru od sebe.Mezi trámy bych dal vatu 150mm vysokou a ještě bych spáry proložil 60mm.Trámy bych použil 50/200.Dřevěný rošt bych zaklopil osb deskami.Právě nevím jestli použit parozábranu pod dřevěný rošt?
Dále mě zajíma jestli nechat nějakou vzduchovou mezeru mezi vatou a trámy?

Děkuji za rady a návrhy popř.za odkazy na tomhle foru.

Děkuji za odpovědi a rady a přiložené fotečky z montáží.

Dneska nebo zítra budu objednávat materiál.
-10 vata knauf cca.194,46 m2-14 balíku
-GEOTEXTÍLIE gutta 100m2-1Ks
-REFLEXNÍ PAROZÁBRANA gutta 150m2-2ks
-reflexní pásku na spoje a opravy-2ks

Nakonec jsem se rozhodl pod dřevěný rošt dát parozábranu s reflexní vrstvou Al(hliníkovou vrstvu nasměrovat směrem dolů).Mezi trámy dát 10 vatu a opět ji 10 vatou proložit(cca.20cm izolace).A na dřevěný rošt položit geotextílii gutta.Mělo by to být spravně když tak mě opravte.

Akorát ještě nevím čím to zaklopit.Máte chlapi nějakou fishku jak s tím vyjebat.Prkna by mě dostaly na buben.Existuje nějaký materiál který by nahradil prkna nebo OSB.

Děkuji za rady a ponaučení.