Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto kondenzační plynový kotel - od kterého výrobce?

Zdravím všechny...
a prosím o radu nebo spíš o doporučení, případně o podělení se s vlastními zkušenostmi s výměnou plynového kotle.
Máme domek postavený v r.1999 v řadové zástavbě, ve kterém je zatím obydlený prostor 2+1 a bydlí v něm dvě osoby (ve vzdálené budoucnosti je možné dodělání dalších 2 místnosti). Prozatím jsme měli plynový kotel od spol.Thermona s vestavěným zásobníkem na TV o objemu 40 litrů, využívaný jak na ohřev TV, tak na topení (obyčejný, ne kondenzační). Vydržel 13 sezón bez poruchy, dle servisáka má už ale přeslouženo (životnost je prý cca 10 let) a zjistili jsme, že nám začal kapat zásobník na vodu. Navíc potřebujeme nově vyvložkovat komín (je v něm vložka, která prý v současné době již není povolená), takže je nutné vyměnit všechno komplet.
Nakonec jsme se předběžně rozhodli pro kondenzační plynový kotel s výkonem 24 kW s odtahem spalin do komína (můžeme mít i turbo, ale ne přes zeď - kvůli té řadové zástavbě), který je závěsný (kvůli malému prostoru) a zase má vestavěný zásobník na vodu (dnes se nejvíce vyrábí s nerezovými zásobníky, jak jsme si všimli a stačil by nám i menší, než jsme měli dosud).
Poradí nám ale někdo, kterého výrobce zvolit? S Thermonou jsme byli velmi spokojení, ale ta v současné době vyrábí kotle se zásobníky o objemu min.55 litrů, což je pro nás zbytečně velké. Předvybrali jsme si původně kotel podobný tomu našemu, a to Immergas (typ Zeus), na stránkách s recenzemi kotlů si na tohoto výrobce však lidé dost často stěžovali. Všimli jsme si, že mnoho lidí doporučuje právě kondenzační plynový kotel, ale typ, který potřebujeme, vyrábí téměř všichni výrobci a parametry i cena jsou téměř stejné. Takže nevíme, kterého výrobce zvolit.
Poradí někdo, prosím? Pročetla jsem i ostatní diskuze k takovýmto dotazům, tak vím, že sem chodí i několik lidí, kteří se servisy a výměnami kotlů zabývají (nebo zabývali) profesionálně. Prosím, odpovězte.

Děkuji předem za odpovědi.:-)

loading...

Však mě tvrzením o spotřebě vody onen "odborník" silně udivil.

PS: Podle posledních informací z Evropské Unie budou jiné kotle než kondenzační zakázány pro neúspornost a budou při nyní již schválených domovních prohlídkách těžce pokutovány, stejně jako uhelné :-).

Tady mluvíte o uspornych kondenz.kotlech já mám kotel BROTJE a nevidím nějakou usporu ba naopak to co jsem protopil loni s Destilou za celý rok tak ted už mám spáleno v to samé množství a to nebyla taková zima tak kde je ta uspora.

Bylo mi řečeno že když mám litinové radiátory a velké množství vody tak je kondenzační kotel na to dělaný.Pokojový termostat mám nastaven na 23 a na noc 20 což kotel ani nesepne tak mi poradte co dělám špatně.

opravdu mě zaráží, ta spotřeba. Minulý rok, byla opravdu silná zima, letošní zima je oproti tomu jaro a v šichni si mnou ruce, kolik jim budou vracet za plyn. a vy už nyní máte spotřebováno více, něco je u vás špatně.

Setkal jsem se jen s tím, že spotřeba plynu byla po výměně kotle (předtím obyčejný, nový kondenzační) maximálně stejná, ale nikdy né vyšší a ještě po nějaké sežízení, vyladění a vysvětlení co je potřeba jsme spotřebu snížili. Pokuste se oslovit toho kdo Vám kotel instaloval a toto mu sdělit, zda Vám nějak pomůže.