Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Namíchání benzínu a oleje

Ahoj, ve 20 litrovém kanystru máme namíchaný olej s benzínem do benzínové sekačky a pomalu dochází. Můžu do něj dolít např. 5 litrů benzínu a poté olej a promíchat nebo je lepší směs promíchat třeba v pet lahvi a již promíchanou směs teprve dolít do kanystru. A nebo je to úplně jedno? Díky

Někteří odborníci tvrdí, že dnes problém není v oleji, ale v benzínu. Obsahuje tolik ekologickejch sraček, které omezují jeho kvalitu v čase, že je lepší, zbytečně jej neskladovat. Proto ano, dobrat a namíchat nový.
Naopak oleje do dvoutaktů jsou podstatně kvalitnější než dříve a jsou sestavovány tak, aby se dobře rozpouštěly v benzínu. Z tohoto hlediska tedy směs "domíchávat" není problém. Pokud chcete do "mixu" používat normální motorový olej do čtyřtaktů, není to dobře, protože ten má naopak vlastnost, v benzínu se nerozpouštět a být odolný vysoké teplotě, tím zvýšit mazací schopnost. Výsledkem je sice o trochu lépe mazaný motor, o to však více zaneřáděný výfuk.

Ten kanystr máme na chalupě a proto se vždy snažím, aby nebyl prázdný a nestalo se nám, že nebudeme mít co dolít do sekačky (2-takt). Proto když už je v něm málo směsi benzinu + oleje, naberu cestou na chalupu 5 litrů benzínu do malého kanystru a pak právě řeším jestli ho dolít rovnou do toho 20 litrového (benzin+olej) a pak dolít olej a promíchat nebo přelít benzin do pet lahve, dolít olej a namíchat nejprve v ní a pak přelít do kanystru. Snad je to trochu srozumitelné :-). Díky