Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr omítkové směsi

Potřeboval bych poradit s výběrem omítkové směsi a štuku. Na chalupě chci ručně nahodit asi 100m2 starých plných cihel s větší nerovnosti i 4cm a také cca 100m2 nových dutinkových cihel. Vůbec ale neznám nové již namíchané směsi a proto se ptám, kdo má jaké zkušenosti s jednotlivými výrobky a kdo by co doporučil. Pochopitelně nechci nic extra drahého, ale zase nechci nějakou levnou směs, kde je pouze lehce obalený písek, malta bude padat a já se z toho vzteknu.
Předem děkuji za tipy výrobků

Takový rozsah bych hotovou směsí neřešil (tedy pokud nejste Rotschildem). Při cca 200m2 byste potřeboval min. 6t směsi a na tu starší zeď možná víc. Při ceně cca 3.000Kč za tunu se blížíte ke 20 tis. Kč.

Doporučil bych kopaný písek (2tis. i s dopravou) + cca 30 pytlů Multibatu (á 90-100Kč) a jste na 5 tisících. :-)

edit: samozřejmě to co jsem psal se týká jádra. V obou případech vrchní vrstvu ze štukové směsi.