Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sledováni dítěte.

Dobrý den,
mám takový zvláštní problém.U dítěte měl byla bohužel asi před měsícem diagnostikována epilepsie.Jak se blíží školní rok řeším ale problém co bude dítě dělat asi 2-3 hodiny po skončení vyučování.Do školní družiny už jí dávat nemůžu jde již do čtvrté třídy a prostě jí tam nevezmou.Nemůžeme si ze ženou ani dovolit být bez práce a upravit pracovní dobu taky nejde.Babičky mě můžou také pomoc ale obě bohužel jen ve středu. Tak jsem tam přemýšlel jestli třeba není nějaké jakoby signalizační zařízení které bych měl doma a dítě by bylo nucené to po nějakém časovém intervalu třeba zmáčknout nebo tak něco.Kdyby tak neučinilo tak by mě to dalo do práce vědět přes jiné zařízení.Můžu být z práce doma max do 3-4 minut.Ale určitě mě nedovolí volat dceři každých 5 minut jestli je vše v pořádku. Nevíte někdo jestli neexistuje nějaké takové zařízení extra nebo jako aplikace do telefonu nebo prostě něco takového.
Předem děkuji za radu

Nemáte šanci. U epileptika je rozhodující čas bezprostředně po vzniku záchvatu. Pak, když mu pomůžete do stabilizované polohy a odstraníte z jeho blízkosti věci, o které by se mohl zranit, je vaše přítomnost celkem zbytečná. Pouze pokud záchvat trvá 10 minut, měl by se přivolat lékař.
Z toho vyplývá, že máte opravdu pouze jednu jedinou možnost a to, že s vaší dcerkou pořád někdo bude.

V úvahu připadá několik možností:
1. Spolužačka/spolužák (učí se doma nebo kroužek)
2. Psychicky odolné, adoptované dítě, přiměřeného věku.
3. Asistenční pes + to zařízení, které jste zmínil. (pes by vás upozornil štěkáním)
4. Zařiďte ať jedna z babiček nebo obě mohou kdykoliv. Nebo jinou babičku adoptujte. :puff: