Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Peugeot 3008 crossover

Pomalu se poohlížím po novém autě. V současnosti jezdím s Peugeot 407 SW, 1,6 HDi. Jediná a hlavní nevýhoda je to (nebo aspoň to, co mi vadí), že to auto má celkem slušný předkus a na naše silnice začíná být poměrně nízké... Takže koukám po něčem vyšším, 4x4 není nutné, vyšší objem motoru není nutný - dálky nejezdím často a vím, že i ta 1,6HDi v těžké 407 (1580kg) nám bohatě stačí.
Takže jsem proběhal pár autosalonů... Suzuki SX4 (s čímž bych byl asi spokojený já i kvůli ceně, ale rodina je ze 407 rozmazlená :-/ ), Hyundai IX35, KIA Sportage, Nissan Juke (to jsme prolezli spíš jako fór, ale kdybychom s tím jezdili jen s manželkou, tak by to bohatě stačilo... malej kufr) no a Peugeot 3008 crossover (i za poměrně slušnou cenu, s 1,6HDi).
Nejezdíte někdo s Peugeot 3008, neměl byste někdo nějaké informace, co od toho čekat za špílce? Není to nic extra aktuálního, klidně odpovídejte i za xxx. :-)

KIA uvede zanedlouho nový Carens, ale netuším, jak to bude s výškou a předkusy, stará verze je v tomto ohledu celkem v pohodě - kde jsem škrtal se starou fábkou, tam teď projedu bez potíží (ale pravda, mám 17" papuče).
Další varianta je Forester od Subaru.