Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Profesionálna sada nožov pre kuchárov - názor profi kuchárov vrelo vítaný

Ahojte.

Prosím o radu ohľadom výberu sady nožov. Rád doma varím a k okrúhlym narodeninám by som si chcel podarovať profesionálnu sadu nožov. Nepoznám ale žiadneho profesionálneho kuchára, s ktorým by som sa mohol poradiť.

Páčia sa mi také sady s puzdrom, ktoré sa občas mihnú vo filmoch, napríklad "Rozpaky kuchaře Svatopluka".

Ďakujem za všetky rady aj za prečítanie.

Vezmu to pozpátku. Brousit si nůž sám je prasárna a ještě větší různými protahováky. Dobře nabroušený nůž se jen obtahuje ocílkou. Musíš se ale k němu chovat slušně. Už řezání papíru ježí kuchařovi vlasy.
Sady jsou pro radost na doma. Představa, že bych pomocné síle dal nůž na loupání zeleniny, nebo škrabku či cokoliv jiného z mé sady je směšná.
Kup si sadu od nějaké firmy ze Solingenu (Nápis na noži Solingen je stejný jako Brno a nemusí mít s kvalitou nic společného.) Vyber si něco co se ti líbí. Kvalita bude zaručena.

Prasarna je sverit dobry nuz nejakemu radobyodbornikovi typu "nuzky, nore brousiiiim. Hrance dratuju, letujuuu".
A samozrejme jsou prasarna koleckove otrhavace ostri (brouskem se to nazvat neda).

Kdyz clovek vi, co dela, ma trochu cviku a trochu rozumne vybaveni, tak si muze nabrousit nuz tak, jak mu to zadna bezna firma neudela (a uz vubec ne za beznou cenu).

Kazdy nuz chce cas od casu nabrousit, v zavislosti na typu a frekvenci pouzivani, materialu a zpusobu jeho zpracovani a tak podobne. Ocilkou se da ostri udrzovat a prodlouzit mu zivotnost, ale pokud nejde o "brousici ocilku" a material typu blato, tak se jen interval mezi brousenimi prodlouzi.