Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhko v chalupě

Zdravím. Řeším vlhko v chalupě. Řemeslník okopal vnější zeď, dal nopovou folii, drenážní rouru, zasypal kamením (omlouvám se za neodborný výraz). Každý, kdo jde kolem, mě upozorňuje, že folie měla být nopami ke zdi, což není, je boulemi ven. Hledala jsem na netu informace, vychází mi z nich totéž kromě jedné zmínky, že je to vlastně jedno, že separační vzduchová vrstva je stejně iluzorní. Poradíte mi dřív, než začnu buzerovat řemeslníka? Díky. LK

Nopky mají jít na zeď. Jde hlavně o prostor kudy odchází vodní pára, která je lehčí než vzduch. Druhý efekt je snížení přísunu ze zeminy, ten funguje i teď.
Otázka, jakou roli tam plní drenážní trubky tu je už několikrát.
Důležité je voda od chalupy a chalupa v teple.

Dala jsem si s řemeslníkem hned po ránu panáka, když jsem mu to říkala. Napřed se hrozně divil, že prý je to jedno, ale ukázala jsem mu obrázek u té normy, na kterou mě tady poradci navedli, tak si dojel pro plachtu, vyházel na ni kamení a folii otáčí. Zatím je v půlce, na rohu, snad to dotáhne do vítězného konce dřív, než zjistí, že to vidím jako reklamaci a tudíž tuhle práci platit nebudu. LK

On je asi každý dobrý v něčem - tenhle řemeslník evidentně nevěděl o moc nopě, ale umí velmi dobře obkládat koupelny, několik jsem jich viděla, a proto jsem si ho zjednala. Vybudování koupelny je cíl všeho toho snažení, jen holt jak se jednou koplo ve staré chalupě, musí se toho řešit mnohem víc. Ostatně říkal mi soused, že měli v práci na stejnou věc objednanou velkou stavební firmu a stalo se úplně totéž.

Ano samozreme ze uceny z nebe nespadl,jen me zarazi ze se na to firmy specializuji a nevi jak provest pokladku. Kdyby jste nijak nereagovala ci lide vam to nerekli tak je veskera prace v nivec a funkcnost odvetrani kolem domu by zadna nebyla a vy by jsteb horkotezko vymahala penize ci sjednavala reklamaci. Ja, jako laik ktery se na nopovku chystam take jsem si o tom precetl snad 4 Almanachy ohledne problematiky nopove izolace ktere se samozreme v necem shoduji ci nikoliv,proste to risknu a bude.-).....jinak jsem mel take zednika a byl to mistr na obklady ale zase se mu moc nechtelo do sadrosu, tak jsem si je delal sam.

To se ani nedivím že se obkladači nechtělo do sádrokartonu. Obkladač je specializovaný zedník a sádrokartonář je něco jiného. To je tak diametrálně rozdílná profese asi jako instalatér a elektrikář. Pravda.. oba dělaj na stavbě... Jo ale vzpomněl jsem si moju. Ta si taky myslí že jsem chlap takže přece musim umět spravit fén, ledničku, plynovej kotel, auto... A nakonec nopovka neni izolace.

Zapomel jsem dodat ze pan zednik pred lety sadrokartony delal ale motivace 150 kc na hodku mu asi nesla pod vous......nakonec tedy rikam ze jsem to zvladl na poprve sam s jeho mensima radama a inu svete div se funguje to...... No znam konkretne lidi co si dokazi opravit auto,pracku,zednicit a hrabat se v elektrice,nevim co je na tom divneho.......samozreme ze jsou to vyjimky.