
Autobaterie Varta vs. Exide
Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem autobaterie pro vůz R19 (originál je 55 Ah).
Nemůžu se rozhodnout mezi Vartou Black Dynamic 56 Ah 480 A či Exide Excell 54 Ah 520 A. O kapacitu ani tak nejde, ten rozdíl 1 Ah se dá zanedbat, ale hlavně aby chvíli vydržela. Starou Delphi vápník jsem udržel cca 8 let v provozu.
U Varty se mi líbí výhodnější cena a to že značka je známá, u Exide je mi líbí indikátor magické oko, které se taky na autobaterii hodí.
Nevím tedy jestli se vyplatí koupit kvůli indikátoru a možná i vyšší kvalitě tu Exide s příplatkem 257,-Kč oproti Vartě. Díky za rady.
Varta je smejd, opustila me po patnacti letech beze sluvka rozlouceni
Podle me je to dost fuk, novou jem koupil Exide, protoze byla na sklade. Dneska je to vic o stesti na konkretni kus nez o znacce - ve druhem aute je nejaka baterka s kravou na samolepce (koupeno v baubau) a taky to beha kolik let. Jeste ve starsim aute byla nejaka uplne noname - a sedm let taky drzela, pak jsem ji vyhodil i s autem. A lidi kolem me maji s tema stejnejma baterkama kolikrat uplne opacny zkusenosti - varta smejd, exide smejd, tohleto smejd, tamhleto smejd - mozna kdyby si obcas zkontrolovali napeti, taky by tem baterkam bylo lip.
Ja bych to nehrotil, kdyz vydrzi dva roky, je to ok - rozpocitame-li cenu baterky do dvou let, mate to kolik - 100,- mesicne za startovani? Za ty penize bych klikou startovat nechtel...
Tak tohle je hodně pokleslé myšlení. Prostě šmejdovina pro hloupého bohatýra.
Tohle je zkusenost. Neexistuje zpusob, jak by koncovy uzivatel mohl vyberem, jakkoli dlouhym ci peclivym, odhadnout nebo ovlivnit vyslednou kvalitu ci trvanlivost. Jakekoli zdlouhave premysleni je ztratou casu, za ktery si muzete vydelat na tri takove baterie, pokud budete delat to, v cem jste dobri.
Dlouho jsem vybíral až jsem se dopracoval ke stejnému názoru. Moje chyba, že jsem si nevšiml neustále svítícího světla v kufru, nova varta silver dynamic odesla za rok a pul. ted tam mam exide, pac byla prvni v regalu a nakonec i o chlup levnejsi. Rozhodne to nema cenu resit, bud clovek trefi dobry kus nebo spatny, na znacce vlastne vubec nezalezi.