Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeměna AKU nařádí na síť

Zdravím, Mám dotaz.
mám kvalitní 18V aku vrtačku, odešel Ni-CD aku a nechci investovat 1700 do repas ci noveho Ni-CD aku ktery taky brzo odejde.
Nicmene aku napajeni nepotrebuji, staci mi kabelem-ze síťe.

Jde 18v nabíječka použít jako zdroj pro aku vrtačku (tj jako standartní zdroj - trafo 220/18v) nebo jsou treba nejake upravy nebo to nejde a musim koupit klasicky zdrojovy trafo 220/18v?

Predem diky za info/zkusenosti.

vit.mateju@email.cz

nejde použít, nabíječka totiž dá +- 1-2A, jenže vrtačka, pokud je silně zatížená si vezme klidně 10A, osobně provozuju 18V vrtačku na usměrněném trafu 230/24V, 500W, tedy zvládne více jak 20A, neb 200W trafo (18V) na dotahování šroubů fakt nestačilo...

500W, tedy zvládne více jak 20A, neb 200W trafo (18V) na dotahování šroubů fakt nestačilo...

sitove trafo 230/18, vykon 40VA

Vidíš ten rozdíl? VA se s přimhouřením obou očí dají převést jako W, takže si představ, že to tvoje trafo má 40W. A kolega výše psal, že je třeba alespoň 500W.

Musíš to počítat trochu jinak.
Vrtačka 30 Nm 300 ot/mim =150W výkonu, účinnost 50% = 300W příkon.
Zašroubování šroubku 2 vteřiny = 2 x 300W = 600Ws. Potom 8 vteřin
chystání a další šroub.= zatěžovatel 20%.
Zdroj 60 VA jede naplno, akumulátor je stále dobíjen a vyrovnává
napěťové špičky.
Funguje to dobře jen ty dráty.
Promiň neumím to správně vysvětlit já chodil do školy když Šemík
byl ještě hříbě.