Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Olej favorit

Dobrý den prasklo mi tesnění pod halvou a sháním levný olej abych ho vyměnil. Je vhodný carlson super gx diesel ? Je na něm psáno že :

Carlson® Super GX Diesel SAE 15W-40 je celoroční motorový olej určený především pro vysoce přeplňované naftové motory s nejvyšším tepelným zatížením. Je rovněž vhodný pro zvlášť náročné podmínky provozu běžných osobních automobilů vybavených čtyřdobými benzínovými nebo naftovými motory. Tento olej zajišťuje nízké opotřebení motoru a v zimě dobré startovací podmínky.

Je to pouze na dobu do konce technické, což je do jara. Vydrží mi auto jezdit s tímto olejem? Děkuji za odpověď

Nalej tam nejlevnější 15W-40 co mají v obchodě a neřeš to. Dnes nekoupíš vyloženě špatnej olej, vyhoví téměř cokoliv. Navíc do Fáčka na konci jeho života.
Ale jestli to vydrží jezdit s prasklým těsněním, tak to ti nikdo nezaručí, protože pokud ti teče voda do oleje, tak se výrazně snižuje mazací schopnost, takže zadřít to můžeš se sebelepším olejem. Takže pokud to neopravíš, musíš jezdit s tím rizikem, že tě to může nechat někde ve štychu uprostřed polí, nebo nedejbože se ti to zadře někde ve 100km/h rychlosti.

Však Favorit nemá žádnej turbomotor, takže nějaký superoleje nepotřebuje. Já taky do Oktávky dával olej v ceně 270Kč/litr, než jsem zjistil, že je to blbost, protože je to zbytečnej luxus pro obyčejnej atmosférickej motor. Teď tam liju něco za 100Kč/litr a šlape dobře už asi 6000km. Za tu dobu už mi to litr sežralo, takže dolívání toho drahýho oleje byl opravdu drahej špás.

Špatnej olej by se projevil hlavně při dlouhodobým provozování, při tvým plánu do jara to je fakt jedno, hlavně když to bude mazat.

Co to je za motor? Do Leona 1.8 TSI DSG musí táta neustále dolévat olej, na můj vkus až moc. Já jezdím s pomalu historickým OHV 1.4 MPi ve Fabii a za svůj život necucla ani kapku, vždycky mi to po roce v servisu celé vyprázdněj a dolijou stejné množství. Jediný moment, kdy si řekla o olej byl, když děda rozerval těsnění a tekl z toho olej na všechny strany.