Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapadlá hadice od sprchy - co dělat?

Dobrý den, máme doma rohovou vanu, je celá obložená. Používáme baterii, která je namontovaná přímo na té vaně. Sprcha je vysouvací. Včera se stalo to, že jsem vzala za sprchu a zůstala mi v ruce pouze růžice a hadice zasvištěla do útrob vany nebo možná spíš za vanu, ale každopádně do míst, kam se já nedostanu. Prosím Vás, nevíte někdo, jak ji vytáhnout? Byla bych vděčná za jakoukoliv radu. Přece kvůli hadice nebudu bourat obložení vany. Přikládám fotku.

PS: Nikdy bych si takový "vynález" sama nepořídila, je to dílo předchozího majitele bytu. :-)

Děkuji Vám!!!

Dobrý večer, Kurte, díky za odpověď, vana je obložená mozaikou, stejnou, jako je na fotce...Vůbec nemám představu, jak se taková mozaika oddělává. :-(. Předchozí majitelka mi ukazovala, ve kterých místech jsou dvířka nebo přístup pod vanu, kupodivu je to na opačné straně než odtok. Jen nevím, jak přes tu mozaiku a zda bych si odděláním té mozaiky nějak pomohla, když baterie je až u zdi. Jsem z toho jelen.

Až tu subndavací dlaždici najdete (je i možné, že ani nebude přilepená, ale bude na magnetech), tak to asi stejně bude chtít dělat ve dvou. Jeden sfárá otvorem pod vanu (ten drobnější s delšíma rukama) a bude se snažit trefit hadicí od sprchy otvor, druhý bude sedět ve vaně a hadici odchytávat. ;-)
Ale nic si z toho nedělejte, já si sice nechal dát dvířka na poměrně solidní místo, takže se dostanu pod vanou víceméně kam potřebuji - ale zase musím komplet demontovat umyvadlo i se skříňkou, abych se dostal k těm dvířkům. :-D

Zarni, já bych tazatelku nenaváděl k práci ve dvojici, není-li manžel doma. Mohla by z toho mít nepříjemnosti. ;-)
Samozřejmě jde hadice vylovit i v jednom člověku, stačí shora spustit provázek se smyčkou na konci, koncovku hadice do ní pod vanou navléci a vytáhnout nahoru.