Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zalomený rohový ventil

Zdravím Poradci :)
stala se mi nemilá záležitost... stále nám protékal roháček u wc ale bohužel při pokusu o vyměnu se mi zalomil uvnitř přívodní trubky...ještě jsem zpětně zjistil (jako vždy pozdě :D) že vnitřní závit přívodní trubky byl už zcela vymletý tak tam v minulosti ventil doslova natloukli !!!...prosím poraďte mi nejjednodušší řešení...končí trubka ze zdi vnitřní závitem? nebo je na ní vnější závit a na ní je našroubován okroužek do kterého se šroubuje ventil? (vypadá to tak ale bojím se zabrat přeci jen nemám ze zdi moc trubky a nevím jak to vypadá za zdí)...můžu dát klínek a vykroutit zbytky ventilu ale závit už byl stejně předtím poničený ... závitník ?...nebo rovnou navařit kousek nové trubky a vyřezat závit ?...
děkuji

Řekl bych, že správně bude ta druhá možnost. Trubka ve zdi s vnějším závitem, na ní mufna.
Vůbec ti to nezávidím. Zkusil bych nahřát a povolit tu mufnu a dát místo ní novou ale vypadá to, že budeš muset sekat do zdi.
PS. Není to měď, co kouká ze zdi?!

ŽÁDNE KLEŠTE !!!! Na vodárenske rozvody a fitingy, ak je rozvod realizovaný starým spôsobom, teda pozinkované ocelové trubky, jedine hasák !!!
Hasák je samosvorný, klešte, blitzky a pod, ne, sú k ničemu, absolútne sa nehodia na takúto prácu.
Hasákom povolíš alebo utrhneš. Iná možnost není.

okolo prodlužky to vyklepni, ať vidíš jak to tam vypadá, potom to vždy zamázneš sádrou jako to je nyní. Jinak já osobně bych po odkrytí nacpal zespodu hadr a na obnažený závit opatrně stříkl silikoňák a chvíli počkal a teprve potom zkusil povolovat. Ta prodlužka je bronz a je mi divné proč rohák nešel povolit a praskl.

závit na prodlužce už byl dost poničený a prodlužka nešla zřejmě povolit tak tam ten ventil doslova natloukli + máme opravdu hodně železitou vodu (aspoň jsem vyměnil napoušťák když už jsem jsem teď vypl vodu :D )+ ten ventil nebyl asi taky žádný zázrak...stříkal jsem na to nějakej povolovač ale do vody bude asi ten silik lepší co ? :)