Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obloucek nad oknem (falesna klenba)

Dobry den,
potreboval bych poradit jak nejlepe udelat obloucek nad oknem, tak aby to vypadalo jako ze je tam klenba.
Sirka zdi je cca 90cm chtel bych to udelat jak z venkovni, tak z vnitrni strany. Misto na obloucek je cca 8-10cm pri sirce 120cm ktera se rozsiruje az na 150cm. Material nad oknem je betonovy preklad. Napadly me 2 ruzne varianty:
1. vyrezat z polystyrenu pulky tech obloucku, a lepit je za sebe z kazde strany, pak to pretahnou lepiclem a perlnkou.
2. vyriznout ze sololitku desku, ktera by se tam zastrcila a napruzila o nejake hrebicky po stranach a dutina nad ni by se vyplnila montazni penou a zase by se to natahlo lepidlem s perlinkou.

Mate s tim nejake zkusenosti? Ktera z techto metod je lepsi, eventuelne jestli na to existuje nejaky lepsi zpusob?

Diky za rady.
Dan

Tohle jsem dělal do 45 cm tlusté zdi, šířka oblouku byla 120cm z 5cm polystyrenu, vyřezal jsem ze 4 tabulí 4 skoro obloučky(poliš má jen 100cm), z páté jsem dořezal ty kraje dal je k sobě, a ty vnitřní obloučky jsem dořezával z těch zbytků poliše-co s tím(někdy i malé kousky), po namázání všech hran lepidlem jsem je fixoval špejlí, když jsem to takhle zbastlil na zemi, přejel jsem oblouk ještě lepidlem s perlinkou a nechal do zítra zaschnout, druhý den jsem to přilepil celé do stavebního otvoru, na bokách zafixoval Dvěma 100mm hřebíkama, aby to nesjelo, které jsem další den vytáhl, na hranu jsem použil klasický hliníkový roh, který jsem z jedné strany nastříhal po 3cm a přilepil.