Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybroušení drážky elektrickým hoblíkem....v sádrokartonu

Ne, nezbláznil jsem se (doufám).

Podědil jsem místnost obloženou sádrošem, kdy na stěnách mezi sdk deskami (hrana HRAK) nebyla použita výztužná páska a světe div se, tmel to neudržel a tak je mezi všemi deskami odshora dolů prasklinka.
Mám vizi, že "něčím" v místě spoje desek "vyhrnu" pár mm hlubokou a pár cm širokou rýhu, do ní vložím výztužnou pásku a vytmelím. Protože těch spár je hodně, hledám nějakou mechanizaci, jak to udělat. Napadl mě nějaký levnýá elektrický hoblík - asi na tom zničím nůž, ale to přežiju. Spíš dumám, jestli byste do toho na mém místě šli...

Zní to logicky a reálně. Při ceklové obměně maleb bych do toho šel taky. Než na tom ale zruším elektrický hoblík, zkusil bych věc, která by nikoho nenapadla, protože ji už nikdo nepoužívá: ruční hoblík :-). Sádroš není až tak tvrdý a pod povrchovou vrstvou se drolí obstojně. Ještě se vyrábí ten AL hoblíček a "žiletkové nože" do něho? To by byl můj první pokus, kdesi za skříní :-).