Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uložení smaltované vany

Prosím o radu. Mám klasickou smaltovanou kovovou vanu + dokoupené plastové nožičky. Mám nejdříve uložit vanu jen na nožičky a až poté podezdít ze dvou stran? Nebo mám pod vanu dát ještě cihly a mezi cihlami a dnem vany to vystříkat pěnou? Díky.

podpírací sloupek jistoty

Z chybějícího "sloupku jistoty" mám celoživotní trauma.
Bydlím 30 let v panelovém bytě a vždycky, když se sprchuju, tak si představuju, jak se zrezivělé dno vany pod mojí váhou protrhne, noha mi zajede mezi ty plechy a já tam, v té pasti na medvědy, bez pomoci za několik minut vykrvácím... :x:

Děkuji za rady. Ještě se chci ale zeptat, zda to platí i v případě, že mam nožičky plastové? A když udělám sloupky jistoty + podezdívku, můžu nechat skupilu třeba 1 cm mezi ytongem a vanou a vystříkat ji pěnou? Bude to jednodušší než řezet úplně tim top na míru. A ještě se zeptám, v jaké víšce od země by mělo být dno vany? Díky.

Mezeru nechat můžete, ale nevypěňovat. Plácněte tam pořádnou buchtu lepidla a vanu do něj zatlačte. O dno vany vůbec nejde. Důležitá je výška horního okraje vany - 600 mm od podlahy. Výška dna není rozhodující a může se lišit i o 5 cm podle typu vany. Rozhodující je bezproblémový a přirozený nástup a výstup z vany.