Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem svařování plastových trubek

Jana Dobrý den, prosím zda mi někdo poradí. Při svařování svářečkou Extol na 800W plastové trubky má tři stupně, na jaký stupeň nastavit 1,2 nebo 3 , dále dobu náběhu více jak 15min. Je nutné nasadit na na trn trubky a spojky před náběhem. Děkuji moc předem za vysvětlení a radu. Jana

Konkrétně neporadím, ale obvykle bývá alespoň zevrubný návod součástí výrobku. Není? Tím spíš, když je tam regulovatelný prvek.
Každopádně až někdo poradí konkrétní čísla, tak stejně bych obětoval pár korun za pár tvarovek a zkusil dva tři spoje nanečisto, abych se ujistil, že to mám už v ruce. IMHO každá značka hřeje trochu jinak a spoléhat na Watty nejde.

Děkuji,

počkám snad někdo poradí. Návod ano , ale ani nějaké čísilko normy, které bych si našla na internetu není součástí návodu, je tam doba ohřevu zřejmě po době zmiňováného zahřátí a po té poloha 1,2 a 3. Samozřejmě, že bude pokus pro získání praxe. Ještě jednou děkuji. Jana

Mám něco podobného už pár let,taky 3 stupně-rozsah teplot je cca 240-300°,ale ty stupně Ti jsou k ničemu-musí se to na jednotlivé stupně vyzkoušet!Já jedu na č.2,když dělám průměr 20 a 25mm,č.3 na průměr 32mm a více,nebo v zimě-rychleji vychladá.Nabíhání-svářečka by se měla nahřát,až vypne kontrolka a pak ještě jednou,aby se prohřála celá i s nástavcema.Na vyzkoušení kup nějaké tvarovky,třeba mufny(nátrubky),jsou nejlevnější a kus trubky.Nejlepší by bylo to od někoho odkoukat,nebo poprosit o ukázku,protože tak jednoduchý,jak to vypadá,to zase není::)

Zkus to na dvojku a uvidíš...
Nejlepší, kdyby to vyzkoušel někdo, kdo s tím hodně dělá a poradil.
Jak napsal někdo dříve. Vyšší stupeň na větší průměry.

Několik bodů:
- Před svařováním nech ten verk důkladně prohřát.
- Vnitřní hranu svařované trubky sraž čepelí nůžek na trubky nebo nějakým kratším nožem. Zamezíš tím snížení průtoku.
- Před svařením si na spojovanou fitinku a trubku nakresli tužkou značky.
1. Na trubku - jak hluboko zasunout. To je moc důležité, protože pokud budeš mít dost nahřáto a zasuneš trubku více, než je třeba, ve fitince se materiál trubky stlačí a může dojít k velkému snížení průtoku až k ucpání.
2. Na trubku i fitinku čárku určující natočení. Po spojení už s tím nehneš.
- Při nahřívání mírně pootáčej. Při spojování v ruce si vystačíš sama - svářečku přišlápneš nohou a spojované soušásti držíš každou v jedné ruce. Při sváření na místě budeš potřebovat pomocníka, který přidrží svářečku a mírně s ní pootáčí. Pak vysuneš nahřáte části, pomocník rychle uhne se svářečkou a ty můžeš součásti spojit.

mimoto na to existuje i nějaký rychlokurz s certifikátem od výrobce tvarovek a potrubí, který osvědčuje kvalifikaci "svařovatele" ve smyslu záruky výrobce na těsnost a pevnost potrubí, ve vztahu k pojistným událostem a poruchám. Po provedení prací se má udělat tlaková zkouška potrubí, s kontrolou upevnění, těsnosti atd... Všechno upravuje nějaký předpis, který se pak může hodit vyplavenému sousedovi :-/

Zdravím tímto zůčastněné tohoto dotazu, k otázce zda živit, to ne jenom vodu venku co mám tak rozvedu po zahradě. K ostatním připomínkám a vysvětlením jsem pouze blbá blondýna, ale šedivá to znamená důchodkyně(dělám vše i zedničinu)život naučí. Ti co poradili- moc, moc děkuji za výstižnou radu a návod jak najít slovník cizích slov.:?:

Jana