Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převoz žulové desky

Dobrý den vespolek. Chystám se převézt žulovou deku, tloušťka 3cm, rozměr 233x50cm. Poradíte jak aby nepraskla ? Budu mít půjčenou dodávku kam se bez problému vejde, ale jak uložit ?

Nejlépe v dřevěné konstrukci, stabilizovat ve svislé poloze (na "boku", nikoliv na "zádech"), nebo mírně šikmo. Jistě jste viděl, jak se vozí okna, sklo, sendvičové stavební panely s okenními otvory a podobně... Tedy sisle v držáku tvaru "A", kdy jedna její podélná strana tvoří vrchol trojůhelníku, nebo jednu z šikmých stran toho "A"čka... Neměla by se dotýkat karoserie vozidla a její obal i pečlivost přepravy by měly odpovídat její ceně.