Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asfaltové pásy - o kolik přeložit

Zdravím, o kolik se přes sebe překládají jednotlivé asfaltové pásy při natavování na střechu?

A ještě jeden střešení - pokud je na ploché střeše jakási postarší lepenka, kdy už tu a tam zatýká, stačí pouze další vrstva vrchního asfaltového pásu?
na přístavbu kotelny máme jako druhou vrstvu modifikovaný asfaltový pás - Silesia wf, tak přemýšlím, jestli by s ním šla opravit i střecha domu, nebo je vhodnější řešení.. ?
tyto povrchy pak nějak udržuejte nátěrem, nebo už to není třeba? vím, že doma jsme "lepenku" na střeše co pár let natírali stříbrnou barvou.
díky

já zkoušel najít jestli to má někde výrobce nebo podobně o kolik se překládá, ale nic jsem nedohledal. táta je zvyklej překládat o 20cm, tak mě jen zajímá, jestli je to zbytečně moc, nebo to tak má být.

nátěry mě zajímají hlavně nově položené povrchy - jestli jsou třeba nebo ne - starou střechu spíš vidím na nové přetáhnutí, protože tu a tam se najde místo, kudy protýká voda, tam to asi nátěr nezachrání.

no ještě možná zkusím napsat výrobci těch asfaltových pásů, jestli se budou mít k odpovědi, jak se o ty pásy starat

Samozřejmě ,položíte nové pásy ,tak je stačí natřít tím reflexolem .Dříve se to jmenovalo myslím aluna.V něm jsou stříbřité pigmenty a ty odráží sluníčko.Pásy se tak tolik nezahřívají a je to asfaltový nátěr.

Díky za tip na renolak - dneska jsem ho zkoušel na starou střechu a musím říct, že spokojenost maximální - jen nevím, jak moc se to vlastně ředí - střecha nebyla moc popraskaná, tak jsem na první nátěr spotřeboval cca 3kg na 10 čtverečních metrů. ředím S6006
Táta dělával svoji střechu alunou, ale moc nevydržela - navíc jsem koukal, že ani není určená přímo na lepenku.
Jediný, co nechápu, proč měli oba prodejci u nás, když už ho měli skladem, zásoby z roku 2005-2006 - tak doufám, že se to ještě vyrábí a nejsou skladem jen starý zbytky. Na plechovce se píše o spotřebě do třech let, tak by mě zajímalo, co se na tom může "zkazit"