Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uhelna - jak vyřešit zásobování kotle?

Dobrý den,

mám uhelnu umístěnou hned vedle kotelny. Dveře, kterými se lze dostat do uhelny, bych rád předělal, tak, abych je mohl ze strany uhelny celé zavalit uhlím a z kotelny jen otvírat nějakou jejich část, kudy by uhlí prošlo do kotelny. Potřebuji vědět zda-li to již nemá někdo vymyšlené nebo jak máte zásobování řešené. Přemýšlel jsem i nad šnekovým dopravníkem, který bych vedl skrz dveře. Potřebuji co nejvíce omezit prašnost. Uhelna je malá, takže si nemohu dovolit jí nechávat z poloviny prázdnou, kde uhlí bude přepaženo a budu jej nabírat klasicky do kbelíka přes přepážku :).
Děkuji za odpovědi T.P.

Prašnost uhlí nelze dost dobře omezit. Nejjednodušší bude, co jsi napsal v úvodu.
Dole u podlahy udělej nějaká šoupací dvířka, která budou zavřená, jen když budeš plnit uhelnu. Pak, když kryt odstraníš, bude se ti otvor plnit uhlím, jak budeš odebírat. Nakonec ale budeš muset otevřít dveře úplně ale na určitou dobu budeš mít prachu méně.
PS. Pokud se ti to uhlí někde "šprajcne", můžeš skončit v závalu, jako se to děje soudruhům v Číně. :x:
Důležité bude trefit správnou velikost toho otvoru.